به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

استارت آپ های انرژی پاک در انتظار کمک های دولتی

پایگاه خبری فولاد ایران- برخی از استارت‌آپ‌های انرژی پاک و فناوری آمریکایی در انتظار پرداخت وام‌ها و وجوه تعهد شده دولت ایالات متحده تحت قانون شاخص کاهش تورم (IRA) ، در تلاش برای ادامه حیات هستند.
چندین استارت‌آپ قبلاً اعلام ورشکستگی کرده‌اند، برخی دیگر توانایی ادامه فعالیت به‌عنوان یک شرکت را ندارند یا مشاورانی را برای ارزیابی منابع مالی و جایگزین‌های استراتژیک استخدام کرده‌اند، زیرا هزینه‌های ساخت و ساز و نرخ‌های بهره بالا برنامه‌های اولیه و جدول زمانی آنها را برای راه‌اندازی سایت‌های تولید را به چالش می‌کشد.
قانون شاخص کاهش تورم IRA  که در آگوست سال گذشته تصویب شد، نزدیک به 370 میلیارد دلار در زمینه آب و هوا و انرژی پاک دارد، از جمله اعتبارات سرمایه‌گذاری و تولید برای انرژی خورشیدی، بادی، ذخیره‌سازی انرژی، مواد معدنی حیاتی، بودجه برای تحقیقات انرژی، و اعتبارات برای تولید توربین های بادی و پنل های خورشیدی فناوری انرژی پاک.
با این حال، بسیاری از توسعه‌دهندگان و سازندگان هنوز منتظر راهنمایی هستند که کدام فناوری‌های خاص - از جمله در صنایع سوخت‌های هیدروژن و کم کربن - واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی تحت IRA هستند.
به گزارش فولاد ایران، شرکت‌های متنوع و بزرگ با جیب‌های عمیق - از جمله تولیدکنندگان سوخت فسیلی مانند اکسون، شورون یا اکسیدنتال که هیدروژن آبی و فناوری‌های جذب مستقیم هوا را پیشنهاد می‌کنند - می‌توانند منتظر دریافت وام از دفتر برنامه وام تحت IRA باشند.
اما استارت‌آپ‌های کوچکی که تنها بر روی یک فناوری انرژی پاک ایجاد شده و متمرکز شده‌اند، بدون بودجه دولتی با مشکل مواجه هستند.
Li-Cycle ماه گذشته گفت که کار ساخت و ساز در پروژه Rochester Hub خود را تا پایان بررسی جامع استراتژی پیشبرد پروژه متوقف می کند.
یک استارتاپ دیگر، Plug Power، با هدف تولید هیدروژن سبز، در اوایل این ماه هشدار داد که انتظار دارد وجوه نقد موجود و موجود برای فروش و اوراق بهادار سهام آن برای تامین مالی عملیات خود در 12 ماه آینده کافی نباشد و تردید اساسی در مورد توانایی شرکت برای ادامه فعالیت، افزایش می یابد.
NuScale Power که راکتور ماژولار کوچک (SMR) را توسعه می‌دهد، در اوایل نوامبر پروژه برق بدون کربن (CFPP) را که با سیستم‌های برق شهری مرتبط یوتا (UAMPS) در آیداهو برنامه‌ریزی کرده بود، به کار خود خاتمه داد زیرا بعید به نظر می‌رسد که پروژه سرمایه کافی برای ادامه استقرار داشته باشد.
اینها تنها سه نمونه از پروژه های متوقف شده یا لغو شده به دلیل افزایش هزینه ها و روند کند پرداخت بودجه توسط وزارت دفاع به استارت آپ ها هستند.
انجمن‌های انرژی پاک می‌گویند، علی‌رغم چالش‌های زنجیره تامین و تعرفه‌های غیرمرتبط با IRA و علی‌رغم این واقعیت که توسعه‌دهندگان همچنان منتظر شفاف‌سازی برخی از مفاد IRA هستند، مزایای قانون آب و هوایی شروع به آشکار شدن کرده است.
انجمن نیروی پاک آمریکا (ACP) در گزارش اخیر خود اعلام کرد که بین آگوست 2022 تا ژوئیه 2023، بیش از 270 میلیارد دلار سرمایه گذاری برای پروژه های انرژی پاک در مقیاس شهری و تأسیسات تولیدی در ایالات متحده اعلام شد. این بیش از مجموع سرمایه گذاری های انرژی پاک انجام شده در هشت سال گذشته است.
با این حال، بودجه IRA گاهی اوقات برای استارتاپ ها یک  catch-22 (یک موقعیت متناقض که یک فرد به دلیل قوانین یا محدودیت های متناقض نمی تواند از آن فرار کند.) بسیاری از شرکت‌ها به دلیل افزایش هزینه‌ها و نرخ‌های بهره در تلاش هستند، وام‌ها را صادر نکنند.


منبع: Oilprice

۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۲:۲۸
تعداد بازدید : ۲۸۵
کد خبر : ۶۷,۸۲۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید