به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

درگیری های داخلی امریکا در آستانه انتخابات

پایگاه خبری فولاد ایران- درگیری‌های میان دولت جو بایدن و «گرگ آبوت»، فرماندار ایالت تگزاس بر سر مرزهای جنوبی باعث ایجاد نگرانی‌هایی درباره احتمال بروز جنگ داخلی در این کشور شده است.
به گزارش فولاد ایران، تنش میان این دو سیاستمدار در هفته جاری، بعد از آنکه دیوان عالی آمریکا از تصمیم دولت بایدن برای ملزم کردن تگزاس به برداشتن سیم خاردار و دیگر موانع احداث ‌شده در طول نقاط مرزی حمایت کرد، شدت گرفت. این موانع برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی ایجاد شده‌اند اما دولت بایدن با مطرح کردن دغدغه‌های زیست‌محیطی و انسانی خواستار رفع آنها شده است.
آبوت از این حکم تبعیت نکرده و در چند بیانیه به مخالفت با بایدن پرداخته است. او در یکی از جدیدترین پیام‌ها در رسانه های اجتماعی نوشته به دولت بایدن اجازه تخریب «دارایی‌های‌ مان را نخواهیم داد.»
شماری از نماینده‌های دموکرات در کنگره آمریکا از دولت بایدن خواسته‌ اند کنترل گارد ملی ایالت تگزاس را در اختیار گرفته و پس از آن موانع احداث‌ شده در مرز جنوبی را بردارد. برخی دیگر این سوال را مطرح کرده اند که آیا بایدن صلاحیت قانونی برای به دست گرفتن کنترل نیروهای نظامی دولتی را دارد یا خیر.
برخی از تحلیلگران هشدار داده‌اند شدت گرفتن چنین تنش‌هایی خطر بروز جنگ داخلی را به همراه خواهد داشت.
«مارجوری تایلور»، عضو جمهوری ‌خواه ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با «استیو بنون»، استراتژیست ارشد سابق دونالد ترامپ گفت: «این تصمیم دیوان عالی اکنون دولت فدرال را با ایالت تگزاس در حالت جنگ قرار داده است.»


منبع: نیوزویک

۸ بهمن ۱۴۰۲ ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۲۳۸
کد خبر : ۶۸,۵۶۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید