به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

نفت تحت فشار ضعف تقاضا

پایگاه خبری فولاد ایران- بازارهای نفت بار دیگر بر ضعف تقاضای قریب الوقوع متمرکز شده اند و قیمت نفت را با وجود افزایش تنش ها در خاورمیانه محدود می کنند.
به گزارش فولاد ایران، در حالی که هند دومین هفته انرژی را در گوا برگزار می کند، صادرکنندگان پیشرو نفت جهان گرد هم آمده اند تا در مورد میادین جدید با کشوری صحبت کنند که در سال آینده آماده غلبه بر چین به عنوان سریع ترین منبع رشد تقاضای نفت در جهان است.
نخست وزیر نارندرا مودی متعهد شد که هند طی 5 سال آینده شاهد سرمایه گذاری 67 میلیارد دلاری در بخش انرژی خود خواهد بود و به دنبال افزایش تقریباً دو برابری ظرفیت پالایشی خود از 254 میلیون تن در هر سال به 450 میلیون تن در سال، تا سال 2030 است.
این در حالی است که هدف انتشار صفر 2070 هند زمان بیشتری را برای دهلی برای آماده شدن برای آینده مبتنی بر انرژی های تجدیدپذیر فراهم می کند، به طوری که نخست وزیر مودی انتظار دارد انرژی پاک (از جمله هسته ای) تا سال 2030، 50 درصد از تولید را تشکیل دهد.
هفته انرژی با مشارکت عظیم شرکت های روسی برگزار شد زیرا روسیه همچنان بزرگترین تامین کننده نفت هند با یک سوم واردات آن است، اگرچه عربستان سعودی و امارات نیز به طور فزاینده ای در واردات نفت هند سهیم بوده اند.
قیمت نفت طی دو روز گذشته روندی نزولی داشته است، هفته گذشته پس از شایعاتی مبنی بر قریب الوقوع بودن آتش بس در غزه، کاهش یافت و علیرغم افزایش تنش ها در خاورمیانه، نتوانست به سطح قابل توجهی بازگردد.


منبع: Oilprice

۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ۱۱:۱۰
تعداد بازدید : ۱۰۶
کد خبر : ۶۸,۷۰۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید