به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

آیا مس به 15000 دلار می رسد؟

آیا مس به 15000 دلار می رسد؟

 

پایگاه خبری فولاد ایران- معاملات آتی سه ماهه مس در بورس فلزات لندن (LME) هفته گذشته به مرز 10 هزار دلار رسید. آخرین باری که مس از این آستانه عبور کرد در مارس 2022 بود که در پی حمله روسیه به اوکراین به 10845 دلار در هر تن رسید. بسیاری از کارشناسان، در حال حاضر افزایش مداوم قیمت این فلز پایه در ماه های آینده را پیش بینی می کنند.
تحلیلگران بیشتر افزایش قیمت مس را به افزایش تقاضا نسبت می دهند. تقاضای بازار برای مس همچنان در حال افزایش است که عمدتاً به دلیل نقش بزرگی است که این فلز در انرژی های تجدید پذیر ایفا می کند. با این حال، این دور اخیر افزایش قیمت مس به تنهایی ناشی از تقاضا نیست. بلکه به این دلیل است که عرضه نتوانسته همگام با تقاضا باشد.
عرضه مس به دلیل تشدید مقررات معادن، تنش‌های ژئوپلیتیکی و اعتصاب‌های کارگری معدنی همچنان در حال کاهش است. به گزارش فولاد ایران، علیرغم اشتیاق تولیدکنندگان مس برای افزایش تولید، کمبود ساخت معادن جدید نیز وجود دارد. به بیان ساده - معادن به اندازه نیاز بازار مس تولید نمی کنند. بدیهی است که این کمبود به افزایش قیمت مس کمک می کند.
مس برای بسیاری از کاربردهای خانگی و تجاری، از جمله کلیدهای برق، پنل های خورشیدی، و اجزای خودروی الکتریکی ضروری است.
پنج کشور اول تولید کننده مس عبارتند از شیلی، پرو، جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC)، چین و ایالات متحده آمریکا. تحلیلگران در حال حاضر ذخایر مس جهانی را 870 میلیون تن (MMT) با تقاضای سالانه حدود 25 MMT تخمین می زنند.


منبع: Oilprice

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۳:۴۷
تعداد بازدید : ۱۷۱
کد خبر : ۶۹,۴۳۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید