به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

گزارش هفته 32 سال 2021

گزارش هفته 32 سال 2021
(شماره 578)
سنگ آهن
فولاد ایران:   هفته گذشته در چین قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد تا 8 دلار دیگر افت داشته حدود 161 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد. چشم انداز منفی تقاضا در چین بازار را نزولی نگه داشته است.
در بازار صادرات ایران، سنگ آهن مگنتیت خلوص 61 درصد با 18 دلار کاهش نسبت به هفته قبل به 119.6 دلار و  سنگ آهن هماتیت خلوص  61 درصد نیز با همین مقدار افت به 118.5 دلار  هر تن فوب رسید.

قراضه
فولاد ایران:  هفته گذشته قیمت قراضه وارداتی سنگین 1 و 2 ( 20-80 ) در ترکیه حدود 9 دلار دیگر افت داشته  455 دلار هر تن سی اف آر شد. قیمت در پایین ترین سطح از 30 آوریل تاکنون قرار گرفته است.
قراضه صادراتی سنگین کلاس 2 ژاپن با 16 دلار افت به  415 دلار هر تن فوب رسید. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز با 8 دلار افت 495 دلار هر تن سی اف آر  بود.
 در بازار داخلی امریکا نیز قراضه خرد شده از 502 دلار  به 483 دلار هر لانگ تن  رسید.

بیلت
فولاد ایران:  در بازار بیلت صادراتی سی آی اس قیمت های پیشنهادی از 650 تا 660 دلار به 635 تا 640 دلار هر تن فوب رسید. افزایش کرایه حمل و از طرفی رکود تقاضا فعالیت بازار را کم کرد و عرضه کننده ها را وادار نمود قیمت را پایین بیاورند.
 در ترکیه قیمت بیلت وارداتی با 5 دلار افت به 660 دلار هر تن سی اف آر رسید. قیمت بیلت صادراتی ترکیه نیز 675 تا 680 دلار هر تن فوب و بدون تغییر باقی ماند.
در بازار واردات جنوب شرق آسیا قیمت بیلت وارداتی از 695 دلار هفته قبل به 685 دلار هر تن سی اف آر رسید.
همچنین هفته گذشته به گزارش متال بولتن، قیمت بیلت صادراتی ایران 610 تا 620 دلار هر تن فوب باقی ماند.
بیلت در بازار ایران

بیلت

فولاد ایران:  قیمت شمش روند صعودی داشت. علیرغم آنکه همه انتظار داشتند به علت رکود بازار مقاطع و تاخیر در تحویل، قیمت شمش کاهش یابد اما دو عامل باعث افزایش قیمت شمش شد :اول قطع برق که انتظار می رفت به حالت طبیعی برگردد  و ابطال عرضه شمش در بورس که باعث سردرگمی بازار شد و مساله دوم افزایش قیمت ارز .

مقاطع
فولاد ایران: هفته گذشته قیمت میلگرد صادراتی سی آی اس  در حدود 770 دلار هر تن فوب ثبات نسبی داشت.
در چین قیمت میلگرد صادراتی با 2  دلار رشد  908  دلار هر تن فوب شد. میلگرد صادراتی ترکیه نیز  از  715 تا 730 دلار به 710 تا 715 دلار هر تن فوب رسید.
در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز میلگرد 10 دلار بالا رفته 750 دلار  هر تن سی اف آر شد.
همچنین در بازار امریکا نیز میلگرد در 960 دلار هر شورت تن درب کارخانه باقی ماند.
مقاطع در بازار ایران

میلگرد

فولاد ایران: قیمت میلگرد به علت رکود بازار در حال سقوط بود ولی افزایش قیمت ارز و ممنوعیت عرضه شمش در بورس باعث افزایش قیمت میلگرد شد . میلگردهای عرضه شده در بورس هم با توجه به قیمت پایه و زمان تحویل این نوید را به بازار داد که قیمت میلگرد فضای زیادی برای کاهش نخواهد داشت .

تیرآهن

فولاد ایران: عرضه های تیرآهن در بورس جلوی نزول قیمت این کالا را که از روز شنبه شروع شده بود را گرفت و باعث شد که روز چهارشنبه قیمت به سطح شنبه بازگردد .

ورق
فولاد ایران:  هفته گذشته ورق گرم صادراتی سی آی اس 5 دلار بالا رفته 925 دلار هر تن فوب شد. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین  با 12 دلار افت به 918 دلار  هر تن فوب رسید.
در ترکیه آخرین قیمت ورق گرم وارداتی هفته گذشته از 949 دلار به 950 هر تن سی اف آر رسید. ورق گرم وارداتی در جنوب شرق آسیا نیز  920 تا 925 دلار  هر تن سی اف آر و در ثبات بود.
در بازار داخلی اروپا ورق گرم 15 یورو افت داشته 1150 یورو هر تن درب کارخانه ثبت شد. در بازار امریکا نیز ورق گرم از 1875 دلار به 1898 دلار هر شورت تن درب کارخانه بهبود داشت.
همچنین هفته گذشته متوسط قیمت اسلب صادراتی ایران بنا بر گزارش متال بولتن 725 تا 740 دلار هر تن فوب  بود. اسلب سی آی اس نیز از 790 تا 815 دلار به 795 دلار  هر تن فوب کاهش داشت.
ورق در بازار ایران

گرم

فولاد ایران : قیمت ورق دو میلیمتر رول در مبارکه روز شنبه 269000 ریال قیمت داشت که تا روز چهارشنبه به 271000 ریال رسید . قیمت ورق سیاه به علت محدویت عرضه بالا رفت از طرف دیگر فروش مدت دار مبارکه در بورس باعث شد که کل محموله فروخته شود اما به بازار این سیگنال را داد که روند عرضه تغییری نخواهد کرد .

اکسین

فولاد ایران : ورق اکسین روند ثابتی داشت با اینکه انبارها تقریبا از موجودی خالی شده اند اما تقاضا در بازار بسیار ضعیف است .


کاویان

فولاد ایران : ورق کاویان روز یکشنبه با افزایش قیمت روبرو شد ولی مدیریت عرضه از طرف کارخانه قیمت را ثابت نگه داشت.

سرد

فولاد ایران : ورق سرد به علت افزایش قیمت ارز با بهبود قیمت روبرو شد.


گالوانیزه

فولاد ایران : با افزایش قیمت ورق گرم، ورق گالوانیزه هم سیر صعودی به خود گرفت .

تحلیل هفته :
فولاد ایران: در شرایط فعلی بازار ایران در سردرگمی به سر می برد. مسایل سیاسی در افغانستان باعث کاهش صادرات به این کشور شده است مشکل قطعی برق و احتمال تعطیلی بازار به علت کرونا و تعطیلات ناشی از مراسم عزاداری سالار شهیدان به این سردرگمی دامن زده است باید صبر کرد و منتظر رای اعتماد مجلس به دولت نشست. این مطلب مهمترین بخش تاثیرگذار در بازار است. فارغ از آن مساله تاثیررشد کرونا در چین و تقاضای این کشور روی قیمت های صادراتی و حجم آن برای ماه های آینده قابل توجه می باشد .  

بازار جهان: م. تابان شمال
بازار ایران: م.چیت ساز
پایگاه خبری فولاد ایران
۲۳ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۳۸
تعداد بازدید : ۱,۱۶۶
کد خبر : ۵۸,۳۳۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید