به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

پاکستان دست به دعا برای هوای گرم در اروپا

پایگاه خبری فولاد ایران – پاکستان، همراه با سایر کشورهای در حال توسعه، از زمان شیوع بیماری همه گیر، بحران های زیادی را تجربه کرده است. ترکیب شرورانه ای از مسائل مالی، اجتماعی و انرژی این کشور را در موقعیت بسیار مخاطره آمیزی قرار داده است. با نزدیک شدن به تابستان و افزایش تقاضای انرژی پاکستان، یک دوره سرما در اروپا ممکن است برای سوق دادن این کشور به یک بحران دیگر کافی باشد.


تقاضای اروپا برای LNG پس از تهاجم روسیه به اوکراین و تحریم‌های اروپا بر گاز طبیعی روسیه افزایش یافته است. تقاضای جهانی برای LNG بالا رفته و به 101 میلیون تن در سال 2022 رسیده که 58 درصد بیشتر از سال 2021 است. اروپا در تلاش است تا ظرفیت خود را به میزان 34 درصد نسبت به سطوح سال 2021 افزایش دهد. زمستان گرم‌تر از حد انتظار در اروپا منجر به کاهش قیمت LNG شده است، اگرچه قیمت‌ها همچنان در بالاترین حد خود در چند سال گذشته باقی مانده است.


آخرین داده ها نشان می دهد که دما دوباره شروع به کاهش کرده است. به این ترتیب می توان انتظار داشت که دما در اروپا بیشتر کاهش یابد. این فشار رو به افزایش بیشتری بر بازارهای LNG وارد می کند.


به گزارش فولاد ایران، چین نیز عامل کاهشی دیگر ذخایر است زیرا بازگشایی آن برای افزایش تقاضا در نظر گرفته شده است و می تواند اروپا را با 27 میلیارد متر مکعب کسری مواجه کند. تحلیلگران انتظار دارند که با افزایش شدید تقاضای انرژی چین در سال 2023، واردات LNG این کشور بین 70 تا 72 میلیون تن افزایش یابد.


منبع: Oilprice

۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۴۵۴
کد خبر : ۶۴,۶۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید