به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

وابستگی ادامه دار ایالات متحده به نفت

پایگاه خبری فولاد ایران – شرکت های نفتی در سال گذشته با افزایش قیمت نفت، افزایش قابل توجهی در سرمایه داشتند. تعداد دکل‌های حفاری نفت امریکا به شدت افزایش یافته است و تولید نفت ایالات متحده در سال گذشته به دومین سطح بالاتر در تاریخ رسیده است. اما، پرزیدنت بایدن که قویاً معتقد است باید انتشار کربن را کاهش داد، فکر نمی کند که می بایست به اندازه کافی برای تولید نفت بیشتر سرمایه گذاری کرد، حتی اگر سال 2023 رکورد جدیدی برای تولید نفت ایالات متحده ایجاد کند.


این نگرش، ظاهراً عدم ارتباط در موضع رئیس‌جمهور در قبال شرکت‌های نفت و گاز را توضیح می‌دهد. او و برخی از مشاورانش معتقدند که به سرعت نفت را حذف کنند او این را برای رسیدگی به تغییرات آب و هوایی کاملا ضروری می داند. در ذهن او، اهمیت صنعت نفت به زودی محو خواهد شد.


اما واقعیت این است که ما بیش از یک دهه دیگر به نفت نیاز خواهیم داشت. فراموش نکنید که چیزی در خط لوله ها وجود ندارد که یک دهه آینده جایگزین سوخت جت مورد استفاده در ترافیک هوایی شود. ممکن است تا آن زمان در نفت مورد استفاده در حمل و نقل دریایی تغییرات جزئی وجود داشته باشد، اما بیشتر کشتی ها تا یک دهه دیگر همچنان با نفت کار خواهند کرد.


به گزارش فولاد ایران، امروزه ایالات متحده حدود 20 میلیون بشکه در روز فرآورده های نفتی مصرف می کند. کاهش 10 درصدی در این تعداد، مصرف را تا حدودی کاهش می‌دهد، اما زیرساخت‌های حمل‌ونقل همچنان عمدتاً با نفت کار می‌کند.


بنابراین، ایالات متحده تا یک دهه دیگر همچنان به شدت به نفت وابسته خواهد بود. شایدحتی دو دهه دیگر.


منبع: Oilprice

۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۱۸
تعداد بازدید : ۴۸۹
کد خبر : ۶۴,۶۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید