به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

روند نزولی برخی قیمت ها، علی تورم داغ ژانویه

پایگاه خبری فولاد ایران – بر اساس آخرین شاخص قیمت مصرف کننده امریکا که روز سه شنبه منتشر شد، تورم در ژانویه به بیشترین میزان در سه ماه اخیر افزایش یافت.


بر اساس گزارش اداره آمار کار، با حذف قیمت‌های مواد غذایی و انرژی که تمایل به نوسانات بیشتری دارند، شاخص CPI اصلی نسبت به دسامبر 0.4 درصد افزایش یافته که با افزایش ماهانه قبلی مطابقت داشت، اما به صورت سالانه از 5.7 درصد به 5.6 درصد تعدیل شده است.


به گزارش
فولاد ایران، فقط 11 روز پیش، گزارشی شوکه کننده از اشتغال در ژانویه ارائه شد که نشان داد اقتصاد ایالات متحده در ماه گذشته 517000 شغل ایجاد کرده است و بیکاری به سطحی کاهش یافته است که از می 1969 مشاهده نشده است.


شاخص CPI ژانویه همچنین نشان داد که هزینه خدمات بدون احتساب شاخص مسکن، معیاری که فدرال رزرو به دلیل ارتباط آن با بازار کار فشرده به دقت مورد توجه قرار داده است، در ژانویه 0.6 درصد افزایش یافته و در طول سال 7.2 درصد افزایش یافته است.


گرگ مک براید، تحلیلگر ارشد مالی بانک‌کریت، روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت: "بهبود گسترده‌ای که باید دیده شود تا احساس خوبی درباره اینکه تورم به کجا می‌رود، هنوز وجود ندارد." او افزود که هیچ چیزی نمی تواند فدرال رزرو را از افزایش یک چهارم امتیازی دیگر باز دارد.


او گفت تا زمانی که تورم به محله 2 درصد بازگردد، فشار مالی بر خانوارها ادامه خواهد داشت.


منبع: CNN

۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۵۳
تعداد بازدید : ۵۱۷
کد خبر : ۶۴,۶۷۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید