به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

کاهش قیمت نفت به دلیل ترس از رکود در ایالات متحده

پایگاه خبری فولاد ایران ترس از کند شدن رشد اقتصاد ایالات متحده، قیمت نفت خام را تحت فشار قرار داده است و آن را در معرض بدترین عملکرد هفتگی در پنج هفته اخیر قرار داده است.


به گزارش
فولاد ایران، پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که بانک مرکزی ایالات متحده به افزایش نرخ بهره به عنوان ابزاری برای کنترل تورم ادامه خواهد داد، این کاهش روز چهارشنبه آغاز شد و در روز پنجشنبه شتاب گرفت.


این بیانیه پیامدهای ناخوشایندی برای بازار نفت داشت. اول اینکه این پیشنهاد که فدرال رزرو قصد دارد نرخ بهره را افزایش دهد به این معنی است که اقتصاد آنطور که خیلی ها امیدوار بودند عمل نمی کند و ممکن است در صورت لزوم افزایش سریعتر نرخ، بدتر از این هم شود.


سپس مشکل خود افزایش هاست، که بسیاری می ترسند به جای بهتر شدن، اوضاع را بدتر کند و خطر رکود واقعی را افزایش دهد، زیرا این افزایش ها وام گرفتن را گران می کند و مردم و شرکت ها را وادار می کند تا هزینه های خود را برای همه چیز از وام مسکن گرفته تا گسترش تولید و کالاهای مصرفی، کاهش دهند.


رکود همچنین به معنای کاهش تقاضا برای نفت است، بنابراین جای تعجب نیست که معامله گران پس از بیانیه پاول به کنگره، با کاهش قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت به زیر 80 دلار در هر بشکه و نفت برنت به کمتر از 82 دلار در هر بشکه، واکنش نشان بدهند.


در زمان نگارش این مقاله، نفت برنت 80.94 دلار در هر بشکه معامله می شد و نفت وست تگزاس نفت خام 74.92 دلار در هر بشکه معامله می شد.


منبع: Oilprice

۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۰۷
تعداد بازدید : ۳۱۴
کد خبر : ۶۴,۹۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید