به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

آیا فدرال رزرو در ماه ژوئن دوباره نرخ بهره را افزایش می دهد؟

پایگاه خبری فولاد ایران- آیا فدرال رزرو در نشست بعدی خود در ژوئن، برای یازدهمین بار متوالی، نرخ بهره را افزایش خواهد داد یا متوقف خواهد شد؟ به نظر می رسد که وال استریت روی دومی شرط بندی کرده است.


نرخ خرده‌فروشی در آوریل پس از دو ماه کاهش، دوباره افزایش یافت و این نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان با وجود سخت‌تر شدن کیف های پول خود همچنان خرج می‌کنند. با این حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز جمعه گفت که عدم اطمینان در مورد میزان کاهش تقاضا به دلیل شرایط سخت تر اعتبار و تأثیرات تاخیری نرخ های افزایش، همچنان وجود دارد.


به گزارش فولاد ایران، به نظر می رسد کارشناسان موافق هستند که فدرال رزرو بعید است نرخ بهره را دوباره در ژوئن افزایش دهد.
جیم بیرد، مدیر ارشد سرمایه گذاری، انتظار دارد که فدرال رزرو در ماه ژوئن نرخ بهره را ثابت نگه دارد. او گفت، اما این تصمیم قطعی نیست و فدرال رزرو احتمالاً سه عامل کلیدی در تصمیم گیری خود را زیر نظر خواهد داشت.


-    سقف بدهی
رئیس جمهور جو بایدن و رهبران کنگره بر این باورند که ایالات متحده احتمالاً بدهی خود را نکول نخواهد کرد. اما اگر چنین سناریویی اتفاق بیفتد، می تواند عواقب فاجعه باری برای اقتصاد و بازارهای مالی داشته باشد که فدرال رزرو را ملزم می کند تا قبل از اقدام برای حل بحران صبر کند.


-    شرایط مالی در حال تحول
فروپاشی وام دهندگان منطقه ای بانک سیلیکون ولی، سیگنچر بانک و فرست ریپابلیک، تشدید شرایط اعتباری را تسریع کرده است. در حالی که این امر برنامه فدرال رزرو برای تثبیت قیمت‌ها را پیچیده کرده است، اما می‌تواند با انجام بخشی از کارها مثل کاهش هزینه‌ها، به نفع بانک مرکزی باشد.


-    تاثیر تاخیری
افزایش نرخ بهره فدرال رزرو با تاخیر در اقتصاد جریان دارد. بنابراین، چند ماه طول می کشد تا اثر کامل چرخه انقباض تهاجمی آن در اقتصاد نمایان شود. این بدان معناست که فدرال رزرو می‌تواند برای نظارت بر تأثیر مستمر کارهایی که قبلاً انجام داده است، مکث کند.
فدرال رزرو همچنین تاکید کرده است که اقداماتش به داده ها وابسته است، به این معنی که به دقت مراقب داده های اقتصادی است که قبل از اعلام تصمیم بعدی برای تعیین نرخ در 14 ژوئن ارائه می شود.


برخی از داده‌های کلیدی که پیش از آن منتشر می‌شوند عبارتند از شاخص قیمت مصرف شخصی ماه آوریل (که معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است)، گزارش مشاغل ماه می، شاخص قیمت مصرف کننده ماه می و شاخص قیمت تولیدکننده می.
اگر این داده‌ها تضعیف قابل‌توجهی در بازار کار یا تداوم کاهش تورم را نشان دهند، به ایجاد یک وقفه کمک می‌کند. اما نشانه‌هایی از یک اقتصاد قوی و بدون نشانه‌ای از کاهش سرعت می‌تواند به این معنی باشد که فدرال رزرو فضای بیشتری برای سختگیری دارد و می‌تواند از این فرصت استفاده کند.


منبع: CNN

۱ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۴۵
تعداد بازدید : ۴۵۷
کد خبر : ۶۵,۵۹۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید