به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

نیاز به یک رویکرد جهانی هماهنگ برای آلودگی پلاستیکی

پایگاه خبری فولاد ایران- نیاز به اقدام هماهنگ و منسجم در میان تمامی مسئولان بخش خصوصی و دولتی در سطح جهان هرگز بیشتر از این نبوده است. استفاده از پلاستیک در سراسر جهان در حال رشد است و پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2060 به دلیل افزایش جمعیت، تقریباً سه برابر شود. برای داشتن هر گونه شانسی برای دستیابی به اهداف اقلیمی توافق پاریس، کاهش 3 درصدی استفاده سالانه از پلاستیک ساخته شده از سوخت‌های فسیلی لازم است.


ما به دنبال کاهش استفاده غیر ضروری از پلاستیک در زنجیره تامین هستیم. ما قادر به حذف کامل پلاستیک ها نیستیم ولی ما تلاش می‌کنیم فقط از پلاستیک‌هایی استفاده کنیم که می‌توانند در یک اقتصاد دایره‌ای گنجانده شوند، یعنی پلاستیک‌هایی که قابل استفاده مجدد هستند.


اقدام داوطلبانه توسط شرکت ها تنها می تواند بخشی از راه حل باشد. ما نیاز به اقدام در سراسر زنجیره تامین، از سوی شرکت‌های تولید پلاستیک، خرده‌فروشان، خدمات جمع‌آوری زباله و در نهایت از سوی خود مصرف‌کنندگان داریم.


ما به مقرراتی نیاز داریم که یک استراتژی جهانی در مورد چگونگی کاهش تولید و استفاده از پلاستیک تعریف کند. چنین استراتژی باید معیارها یا راه‌های مشترکی را برای حذف استفاده از پلاستیک و استفاده مجدد از پلاستیک‌هایی که نمی‌توانیم ریشه‌کن کنیم، مشخص کند.


امروزه معیشت 20 میلیون نفر به دسته بندی، دفع و اصلاح زباله های پلاستیکی دور ریخته شده بستگی دارد.


ما پیوسته از اقدامات سازمان ملل که مستلزم اقدام متهورانه بین المللی در مورد مسائل اضطراری آب و هوا و محیط زیست است، حمایت کرده ایم. ما به عنوان یک صدای جمعی، از دولت‌های جهان می‌خواهیم که یک معاهده قوی، با قوانین و اقدامات جهانی الزام‌آور قانونی، برای ایجاد چرخش و مهار آلودگی پلاستیکی در مقیاس جهانی ایجاد کنند. زمان آن فرا رسیده است که همه، از دولت ها گرفته تا شرکت ها، با قوانین یکسانی بازی کنند.


منبع: مجمع جهانی اقتصاد

۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۵۷
تعداد بازدید : ۲۱۳
کد خبر : ۶۵,۷۷۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید