به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

چرا روسای شرکت های امریکا از اقتصاد در حال رونق شاد نیستند؟

پایگاه خبری فولاد ایران – به نظر می رسد اخبار خوب در مورد اقتصاد آمریکا همچنان در حال انتشار است. در سه ماهه سوم، تولید ناخالص داخلی با سرعت 4.9 درصدی افزایش یافت. در هر سه ماهه ای که اکثر شرکت ها آخرین نتایج خود را گزارش می کنند، جریانی از ارقام اقتصادی خوش بینانه منتشر شده باعث شد که تحلیلگران بازار سهام انتظارات سود خود را برای این سه ماهه ثابت نگه دارند، نه اینکه آنها را مانند معمول کاهش دهند.
بسیاری از این گزارش ها رکود درآمد شرکت‌ها در آمریکا را پایان دادند. با این حال، بسیاری از رؤسا علیرغم اینکه نتایج خوبی برای سرمایه گذاران به ارمغان آوردند، نتوانستند سرمایه گذاران را هیجان زده کنند. واکنش به عملکرد فناوری های بزرگ نیز ناهماهنگ بود. آلفابت، شرکت مادر گوگل، از صمیم قلب انتظارات سود را شکست داد و قیمت سهام خود را 10 درصد کاهش داد. ظاهرا احتمال تداوم رکود اقتصادی و سطوح کم‌ معاملات شرکت‌ها بر سود بانک‌ها از اعطای وام با نرخ سود بالاتر سایه انداخته است.
با وجود رونق در سه ماهه سوم، سلامت آینده مصرف کنندگان آمریکایی بزرگترین نگرانی روسای جمهور باقی مانده است.
به گفته بانک مورگان استنلی، کسب‌وکارهای آمریکایی بیش از یک سوم درآمد خود را مستقیماً از جیب مصرف‌کنندگان داخلی دریافت می‌کنند. خرده فروشی در ماه سپتامبر در مقایسه با آگوست 0.7 درصد رشد داشته است، اما رشد اخیرا سود شرکت ها به جای فروش بیشتر، در نتیجه افزایش قیمت ها بوده است.
این باعث نگرانی مدیران ارشد است. در تماس با سرمایه گذار تسلا، ایلان ماسک از تأثیر افزایش نرخ بهره بر توانایی مصرف کنندگان برای خرید خودروهای این شرکت ابراز تاسف کرد.
به گزارش فولاد ایران، شرکت ها به دقت مراقب هزینه های خود، به ویژه برای نیروی کار هستند. حاشیه سودها با کاهش تورم دستمزدها در سراسر اقتصاد افزایش یافت. با این حال، اعتصابات همچنان به عنوان یک سردرد در برخی از بخش های اقتصاد باقی مانده است. در 25 اکتبر، اتحادیه کارگران یک قرارداد آزمایشی با فورد، غول دیترویت، برای پایان دادن به اقدامات صنعتی و افزایش دستمزد کارگران منعقد کرد.
اما جنرال موتورز، یکی دیگر از خودروسازان، گفت که اعتصاب اعضای اتحادیه اکنون 200 میلیون دلار در هفته هزینه دارد و دستورالعمل سود سال را لغو کرد.
در حال حاضر، درگیری در خاورمیانه اثرات مالی زیادی ندارد. روسا در مورد یک تهدید بلندمدت بزرگتر برای درآمد سکوت کردند: نرخ بهره بالاتر. در طول سال گذشته، ثروت کسب‌وکارهای بزرگ از شرکت‌های کوچک‌تر، به‌ویژه شرکت‌هایی که متعلق به صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی هستند، فاصله گرفته است، زیرا آنها تا حد زیادی از هزینه‌های سرسام‌آور سرمایه در امان بوده‌اند. بانک آمریکا تخمین می زند که بیش از سه چهارم بدهی های وام گرفته شده توسط شرکت های s&p 500 هم بلندمدت و هم با نرخ ثابت است، در حالی که در سال 2007 که بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه داری از 5 درصد فراتر رفت کمتر از نصف آن بود.
با این حال، در نهایت، انباشت بدهی‌های کسب‌وکارهای بزرگ باید با نرخ بهره بالاتری تامین مالی شوند، که باعث کاهش سود خواهد شد. رکود درآمد ممکن است در سه ماهه سوم به پایان برسد. اما هنوز هم تهدیدات زیادی در راه است.


منبع: اکونومیست

۱۰ آبان ۱۴۰۲ ۰۴:۰۸
تعداد بازدید : ۳۵۹
کد خبر : ۶۷,۵۹۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید