به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

بحران حمل و نقل دریایی درجنوب شرق آسیا

پایگاه خبری فولاد ایران-زنجیره تامین جهانی در حالی که جنوب شرق آسیا با کمبود کشتی‌ها و کانتینرها دست و پنجه نرم می‌کند، دچار تلاطم شده و کرایه حمل به سطح بی‌سابقه ای رسیده است. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که کسب‌وکارها در سراسر مالزی، تایلند، ویتنام و سایر کشورهای همسایه با چالش‌های قابل‌توجهی در تامین ظرفیت حمل و نقل مواجه هستند که منجر به اختلال در حمل کالا و افزایش هزینه‌ها شده است.
به گزارش فولاد ایران،عوامل متعددی، در کنار بحران فعلی دریای سرخ، به اختلالات فعلی زنجیره تامین شدت می بخشد. طبق گزارش‌ها، صادرکنندگان چینی در واکنش به شایعات مربوط به تعرفه‌های بالقوه امریکا، در حال احتکار کانتینرها برای به حداکثر رساندن ارسال محموله‌ها به بازارهای دیگر هستند. این دور شدن از بازار امریکا باعث افزایش ترافیک و بدتر شدن ازدحام در بنادر کلیدی در ویتنام، سنگاپور و سایر بنادر اصلی منطقه شده است. در نتیجه، در دسترس بودن فضا برای محموله ها کاهش یافته است و کمبود کشتی ها و کانتینرها را تشدید می کند.
در همین حال، نرخ کرایه حمل در 12 ماه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است، به طوری که کرایه حمل از خاور دور به سواحل غربی ایالات متحده امریکا 214٪ و نرخ از خاور دور به حوزه مدیترانه 100٪ افزایش یافته است.


منبع: GMKCenter
ترجمه: مونا تابان شمال

۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ۰۷:۳۳
تعداد بازدید : ۱۴۶
کد خبر : ۶۹,۷۸۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید