به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

فدرال رزرو فرصت بیشتری برای کاهش تورم نیاز دارد

پایگاه خبری فولاد ایران – سرمایه گذاران در حال پذیرفتن پیام مقامات فدرال رزرو ایالات متحده مبنی بر اینکه زمان بیشتری برای کاهش تورم در مواجهه با بازار کار انعطاف پذیر نیاز است، روی دوره طولانی تر نرخ بهره بالاتر شرط بندی می کنند. قیمت‌گذاری در بازار آتی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران انتظار دارند نرخ‌ ارز در ماه جولای به بالاتر از 5 درصد برسد و تنها یک کاهش نرخ بهره تا پایان سال وجود داشته باشد.


در هفته گذشته، آنها انتظار داشتند که در ماه مه، با دو کاهش نرخ بهره تا پایان سال 2023، از اوج خود در حدود 5 درصد داشته باشند. این تغییر پس از یک گزارش قوی اشتغال رخ داد که نشان می داد بازار کار در ژانویه با نیم میلیون شغل افزایش یافته است.


به گزارش فولاد ایران، سرمایه‌گذاران ماه‌ها انتظار داشتند که کاهش سریع تورم به فدرال رزرو اجازه ‌دهد تا در سه‌ماهه چهارم سال جاری نرخ‌های بهره را کاهش دهد، علی‌رغم تاکید مقامات بانک مرکزی مبنی بر اینکه برنامه‌ای برای انجام این کار ندارند. برخی از ناظران بازار، از جمله مورگان استنلی، شرط بسته بودند که افزایش 0.25 درصدی فدرال رزرو در 1 فوریه آخرین آن خواهد بود.


کریستوفر والر، رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو، روز چهارشنبه گفت: "برخی معتقدند که تورم امسال به سرعت کاهش خواهد یافت. این یک نتیجه خوشایند خواهد بود. اما من سیگنال‌هایی از این کاهش نمی‌بینم و برای یک مبارزه طولانی‌تر برای پایین آوردن تورم به هدفمان آماده هستم." همچنین روز چهارشنبه، جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، گفت: "ما باید یک سیاست محدودکننده را برای چند سال حفظ کنیم تا مطمئن شویم که تورم به 2 درصد می رسد."


اما حتی اگر بازارها در حال حاضر بیشتر با پیش‌بینی‌های فدرال رزرو هماهنگ شده‌اند، برخی از اقتصاددانان نگران هستند که بانک مرکزی به اندازه کافی راهنمایی روشنی درباره مسیر سیاست خود ارائه نمی‌کند.


منبع: فایننشال تایمز

۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۰۲
تعداد بازدید : ۴۵۶
کد خبر : ۶۴,۶۱۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید