به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

ثبات قیمت نفت پس از افت دو روزه

پایگاه خبری فولاد ایران قیمت نفت روز پنجشنبه پس از دو روز متوالی کاهش به دلیل اعتصاب در فرانسه، کاهش ذخایر نفت خام آمریکا و کاهش ارزش دلار، نگرانی‌ها در مورد تأثیر اقتصادی افزایش نرخ‌های بهره را خنثی کرد و ثابت شد.


در ابتدای معاملات، قیمت نفت برنت 83.52 دلار بود، در حالی که نفت خام وست تگزاس 77.40 دلار معامله می شد. هر دو معیار در این هفته حدود 5 درصد کاهش یافته بودند.


به گزارش
فولاد ایران، با وجود نگرانی‌ها در مورد افزایش نرخ بهره که بر تقاضای نفت تأثیر می‌گذارد، انتظارات از افزایش تقاضای چین بالا رفته است. در حالی که واردات نفت خام چین در دو ماه اول سال 2023 نسبت به سال قبل 1.3 درصد کاهش یافت، تحلیلگران به افزایش واردات در فوریه اشاره کردند که نشانه‌ای از بازگشت تقاضای سوخت پس از لغو کنترل‌های کووید-19 توسط پکن است.


پس از اظهارات ژروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز سه‌شنبه در مورد احتمال افزایش بیش از پیش‌بینی‌های قبلی نرخ بهره در پاسخ به داده‌های قوی اخیر بازار کار که همچنان بر بازار فشار می‌آورد، نفت بیشترین کاهش روزانه خود را از اوایل ژانویه به ثبت رساند.


پاول گفت که بحث در مورد مقیاس و مسیر افزایش نرخ آتی ادامه دارد و به داده‌ها بستگی دارد که این باعث توقف رشد دلار شد. دلار ضعیف‌تر، نفت را برای خریدارانی که دارای ارزهای دیگر هستند ارزان‌تر می‌کند.


از طرف دیگر، افزایش بیشتر نرخ بهره به معنای شانس کمتری برای فرود نرم و در نتیجه کاهش تقاضا برای نفت خام است.


منبع: Oilprice

۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۵۹
تعداد بازدید : ۷۷
کد خبر : ۶۴,۹۱۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید